• info@littleceylon.pl

  • by admin

1. Herbata zwalcza stres i niepokój ma właściwości przeciwlękowe. Doskonale nadaje się dla osób, które są wystawione na intensywne działanie stresu, cierpią na problemy z sennością czy zaburzenia lękowe. Poleca się picie herbaty w ilości niewielkiej filiżanki codziennie, niedługo przed zaśnięciem, aby uspokoić myśli.

2. Herbata może być skutecznym środkiem profilaktycznym przeciw chorobom neurologicznym. Wiele czynników z herbaty wpływa na zdrowie mózgu, a polifenole wspomagają te części mózgu, które odpowiadają za uczenie się i pamięć.

3. Przeciwutleniacze w herbacie mogą chronić przed nowotworami, w tym przed rakiem piersi, rakiem okrężnicy, rakiem jelita grubego, skóry, płuc, przełyku, żołądka, jelita cienkiego, trzustki, wątroby, jajników, prostaty.

4. Herbata może zwiększyć naszą wytrzymałość podczas ćwiczeń. Naukowcy odkryli, że katechiny (przeciwutleniacze) w zielonej herbacie zwiększają zdolność organizmy do spalania tłuszczu.

5. Picie herbaty może pomóc w zmniejszeniu ryzyka ataków serca. Herbata może również chronić przed chorobami układu krążenia i chorobami zwyrodnieniowymi.

6. Herbata mimo że zawiera kofeinę świetnie nawadnia organizm oraz zwalcza wolne rodniki.

7. Herbata w zależności od gatunku może zapewniać ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Badania wykazały, że herbata chroni przed degeneracją komórek po ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Zielona herbata może działać jako dodatkowy filtr przeciwsłoneczny, oczywiście nie zamiast.

8. Osoby pijające herbatę są w grupie mniejszego ryzyka zachorowań na Parkinsona.

9. Herbata pomaga utrzymać wagę, stały obwód w talii i smukłą sylwetkę.

10. Herbata może być korzystna dla osób z cukrzycą typu 2. Badania sugerują, że związki zawarte w zielonej herbacie mogą pomagać diabetykom lepiej trawić cukry.

11. Regularne picie herbaty może również przeciwdziałać niektórym negatywnym skutkom palenia papierosów, a nawet może zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby wynikające ze spożywania wyrobów tytoniowych w tym raka płuc (to dobra wiadomość, która oczywiście nie jest usprawiedliwieniem dla palaczy tytoniu i nie należy traktować herbaty jako przeciwdziałania skutkom palenia).

12. Zielona herbata poprawia gęstość mineralną kości i ich wytrzymałość.